Tradycja kolędowania zawiera w sobie bogactwo znaków i treści. Warto niektórym z nich bliżej się przypatrzeć. Piękna i głęboka jest treść śpiewanych kolęd. Są one zwiastowaniem radości o narodzonym dla nas Synu Bożym, który chce być z nami. Otwieramy drzwi domu, mieszkania i zapraszamy Emmanuela (Boga będącego z nami), by się narodził w każdym człowieku, w każdej rodzinie. Należy rownież pamiętać aby na stole należy wcześniej przygotować następujące znaki i symbole: Pismo św., krzyż, świece, wodę święconą, kropidło (zamiast kropidła może być również zwykła zielona gałązka). Zobacz program kolędy
Program wizyty duszpasterskiej od 05.01.2009 - 11.01.2009
poniedziałek – 5 stycznia 2009 r.
od godziny 16:00
ul. Staropolska od numeru 1
ul. Staropolska od numeru 63
wtorek – 6 stycznia 2009 r.
W tym dniu nie ma kolędy
środa – 7 stycznia 2009 r.
od godziny 16:00
ul. Staropolska od numeru 6
ul. Staropolska od numeru 84
czwartek – 8 stycznia 2009 r.
od godziny 16:00
ul. Staropolska od 130:
ul. Zamłynie
piątek – 9 stycznia 2009 r.
od godziny 16:00
ul. Środkowa od numeru 1
ul. Środkowa od numeru 85
sobota – 10 stycznia 2009 r.
od godziny 9:00
ul. Staropolska od nr 65
ul. Środkowa od nr 6
ul. Środkowa od nr 136
niedziela – 11 stycznia 2009 r.
od godziny 14:00
ul. Nadbrzeżna
ul. Bernackiego
Wczesnośredniowieczne dokumenty kościelne wskazują na kolędowanie w okresie świąt Bożego Narodzenia jako na formę kontaktu z wiernymi w bardzo rozległych wtedy parafiach. Uzasadnienia tej praktyki doszukiwano się już dawno m.in. w zapisie Ewangelii św. Mateusza (Mt 2,2). Czytamy tam, że mędrcy oddawszy pokłon narodzonemu Jezusowi wracali inną drogą do swoich krajów.
Legenda poszerzyła ten zapis o to, że rozchodzili się, odwiedzali różne miasta i wioski i rozgłaszali wieść o Bogu narodzonym w ludzkiej postaci. Zapis u św. Łukasza mówi, iż Chrystus poleca swoim 72 uczniom, aby szli "do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść miał" (Łk 10, 1-12).
Należy wiedzieć, że kapłan, przez przyjęcie urzędu posługiwania duszpasterskiego, jest zobowiązany na mocy Kodeksu Prawa Kanonicznego do odwiedzania parafian celem wzajemnego poznania się. Czytamy tam: "proboszcz winien nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych, zwłaszcza niepokojach i smutku oraz umacniając ich w Panu, jak również - jeśli w czymś nie domagają -roztropnie ich korygować" (kań. 529 § l KPK).
Tradycja kolędowania zawiera w sobie bogactwo znaków i treści. Warto niektórym z nich bliżej się przypatrzeć. Piękna i głęboka jest treść śpiewanych kolęd. Są one zwiastowaniem radości o narodzonym dla nas Synu Bożym, który chce być z nami. Otwieramy drzwi domu, mieszkania i zapraszamy Emmanuela (Boga będącego z nami), by się narodził w każdym człowieku, w każdej rodzinie.
Należy rownież pamiętać aby na stole należy wcześniej przygotować następujące znaki i symbole: Pismo św., krzyż, świece, wodę święconą, kropidło (zamiast kropidła może być również zwykła zielona gałązka).
(źrłódło http://franciszkanie.esanok.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=59&Itemid=47)
Ochotnicza Straż Pożarna w Jadownikach wzbogaciła się o nowy wóz strażacki marki Mercedes. Ja (...) więcej
W Jadownikach odbędą sie eliminacje powiatowe do XXII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i (...) więcej
Tradycja kolędowania zawiera w sobie bogactwo znaków i treści. Warto niektórym z nich (...) więcej
Eliminacje do XXII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych powiatu brzeskiego zakończone. Poniżej pr (...) więcej
Sylwester 2008/2009 już za nami. Jadowniczanie spędzali ten dzień na wiele sposobów. Niekt&oa (...) więcej